Atbalsta programma diviem gadiem

lsm.lv | 09.07.2021
Ja tiktu atbalstīts Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšanu līdz 9% skartajām nozarēm uz diviem gadiem, robs budžetā minētajā laika posmā būtu ap 90 miljoni eiro, par EM aprēķiniem intervijā Latvijas Radio stāstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība).
Ministrs atzīmēja, ka arvien atsevišķās nozarēs nevar pilnvērtīgi strādāt, ir mainījušies arī cilvēku paradumi."Daudzi cilvēki, kas agrāk izmantoja šos pakalpojumus, šobrīd to nedara. Atraduši citus līdzekļus, teiksim, matus mājās griež sievas vīriem, sporto kaut kur ārtelpās vai atraduši citus risinājumus," skaidroja ministrs.
Tādēļ EM piedāvā daļēji cietušajām Covid-19 nozarēm pagarināt apgrozāmo līdzekļu atbalsta programmas darbību vēl par diviem mēnešiem. "Kā alternatīvu, kas varētu palīdzēt visām [Covid-19 skartajām] nozarēm, mēs piedāvājām samazināt PVN likmi no 21% līdz 9%. To dara arī mūsu apkārtējās kaimiņvalstis. Lietuva arī samazināja [PVN] uz laiku, lai palīdzētu tiem, kas grib strādāt un strādā. (..) Lai nezaudētu konkurētspēju un palīdzētu mūsu uzņēmumiem, arī mums tas ir jādara," pārliecināts ministrs.

 

Atbalsta programma diviem gadiem

Pievienot komentāru