Apstrādes rūpniecības apjomi augustā gada griezumā samazinājās par 3,8%

Ekonomikas ministrija | 06.10.2023

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi 2023. gada augustā, salīdzinot ar 2022. gada augustu gan pēc neizlīdzinātiem, gan arī kalendāri izlīdzinātiem datiem, bija par 3,8% mazāki nekā pirms gada. Kopumā gada astoņos mēnešos apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi bija par 6,3% mazāki nekā atbilstošajā periodā pirms gada.

Jāatzīmē, ka dažādās rūpniecības apakšnozarēs attīstības tendences ir atšķirīgas. Š.g. augustā gada griezumā lielākais devums apstrādes rūpniecības kritumā bija kokapstrādei, kura samazinājās par 7%. Samazinājās arī nemetālisko minerālu (-18,1%), mēbeļu (-21,3%), poligrāfijas (-29,5%) un gatavo metālizstrādājumu (-8%) ražošanas apjomi. Savukārt pieauga ķīmisko vielu (+26%), datoru, elektronisko un optisko iekārtu (+14,8%), pārtikas produktu (+2,6%) un mehānismu un mašīnu (+10,6%) ražošanas apjomi.

Augustā gada griezumā par 4,8% samazinājās arī apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās. Nedaudz straujāk samazinājās vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi – par 6,1%, mērenāk – eksportā realizētās produkcijas apjomi – par 4%. Būtiski saruka koksnes un tās izstrādājumu realizācija. To daļēji kompensēja datoru, elektronisko un optisko iekārtu, kā arī pārtikas produktu realizācijas apjomu pieaugums.

Prognozējams, ka apstrādes rūpniecību tuvākajos mēnešos turpinās ietekmēt vājš ārējais pieprasījums un ģeopolitiskā nenoteiktība. Šajā situācijā komersantiem ieteikums turpināt meklēt jaunas piegāžu iespējas un preču noieta tirgus.

Pievienot komentāru