Apstiprinātas atbalsta programmas nodarbinātības sekmēšanai eksportējošiem un tūrisma uzņēmumiem

em.gov.lv | 16.07.2020

Ministru kabineta ārkārtas sēdē š.g. 14. jūlijā apstiprinātas divas jaunas atbalsta programmas nodarbinātības sekmēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai nodarbinātības sekmēšanai eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem.

“Valdībā joprojām izvērtējam, lai Covid-19 vīrusa ierobežošanas prasības būtu līdzsvarā ar ekonomiskajām, un uzņēmēji varētu droši turpināt savu darbību. Kaut ekonomiskā aktivitāte pēc daļējas Covid-19 ierobežojumu atcelšanas sāk pieaug, daļai uzņēmumu joprojām nav iespēja atsākt darboties ar pilnu jaudu kā rezultātā rodas grūtības noturēt darbiniekus daļējas dīkstāves dēļ. Tāpat daļai uzņēmumu joprojām ir naudas plūsmas un piegāžu ķēžu traucējumi, atlikti norēķini un apgrozāmo līdzekļu trūkums. Tāpēc Ekonomikas ministrija piedāvā vēl divas jaunas atbalsta programmas krīzes skartajiem eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem. Atbalsta programmu ietvaros šie uzņēmumi varēs saņemt no valsts vienreizēju grantu jeb dāvinājumu, kura lielums būs atkarīgs no nomaksāto nodokļu apjoma. Valsts atbalsts paredzēts darbinieku darba samaksas kompensēšanai. Atbalstam uzņēmēji varēs pieteikties pēc atbalsta programmu saskaņošanas ar Eiropas Komisiju, provizoriski – šā gada jūlija beigās,”  uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Atbalsta programmu kopējais finansējums ir 70,2 milj. eiro, t.sk. 51 miljoni eiro atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem un 19,2 miljoni eiro atbalstam tūrisma nozares komersantiem. Plānots, ka abu programmu ietvaros atbalsts varētu tikt sniegts aptuveni 7500 uzņēmumiem un 78 000 nodarbināto.

Apstiprinātas atbalsta programmas nodarbinātības sekmēšanai eksportējošiem un tūrisma uzņēmumiem

Pievienot komentāru