Eksperti uzskata, ka spēcīgo siltumnīcefekta gāzu noplūdi varētu būt viegli novēršama, kas strauji samazinātu globālo sasilšanu.
No satelītiem iegūtie dati liecina, ka metāna noplūdes tikai no diviem nozīmīgākajiem Turkmenistānas fosilā kurināmā ieguves laukiem 2022. gadā deva lielāku globālās sasilšanas negatīvo efektu nekā visas Apvienotās Karalistes oglekļa emisijas, kopā skaitītas.
Spēcīgās siltumnīcefekta gāzes emisijas no ar naftu un gāzi bagātās valsts ir satriecoša un kaitinoša problēma, kuru būtu viegli atrisināt, sarunās ar The Guardian norādījuši eksperti.
Laikraksta The Guardian rīcībā esošajos Kayrros sagatavotajos datos konstatēts, ka 2022. gadā no fosilā kurināmā atradnes Turkmenistānā, Kaspijas jūras piekrastē, noplūdušas 2,6 milj. t metāna. Austrumu atradnē izdalījās ap 1,8 milj. t. Kopā abi resursu ieguves lauki saražoja emisijas, kas atbilst 366 milj. t CO₂, kas, kā iepriekš minēts, ir vairāk nekā Apvienotās Karalistes gada emisijas, kuras ir 17. lielākās pasaulē.
Kopš 2007. gada metāna emisijas ir pieaugušas satraucošos apjomos, kas, pēc zinātnieku domām, var būt lielākais drauds, lai globālā sasilšana nepārsniegtu 1,5 °C. Pētnieki uzskata, ka tas rada nopietnu risku izraisīt katastrofālus klimata pārmaiņu pavērsienus.