Ap 70% Somijas uzņēmumu plāno paaugstināt cenas

Aleksi Teivanen, Helsinki Times | 22.06.2022

Krievijas kara ietekme uz patērētāju īpaši jūtama degvielas uzpildes stacijās, kur benzīna un dīzeļdegvielas cenas 2022. gada pirmajā pusgadā pieaugušas rekordaugsti.

Saskaņā ar Somijas Tirdzniecības kameras datiem gandrīz trīs ceturtdaļas (72%) Somijas uzņēmumu tuvāko četru mēnešu laikā plāno nedaudz (60%) vai ievērojami (12%) paaugstināt cenas, ņemot vērā Krievijas agresijas Ukrainā izraisīto izmaksu pieaugumu. Tirdzniecības kameras pārstāvju veiktā aptauja liecina, ka visneaizsargātākajā situācijā ir uzņēmumi, kas nodarbojas ar energoietilpīgu ražošanu, un uzņēmumi, kuriem ir jelkāda veida saikne ar Krieviju.

"Krievijas agresīvais karš pret Ukrainu mūs skāris sāpīgi, ja runājam par cenu attīstību, jo inflācijas situācija jau iepriekš bija sarežģīta," komentēja Somijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Juho Romakkaniemi. Viņš norādīja, ka kara dēļ ir paaugstinājušās vairāku izejvielu cenas, kas jau tā bija augstas, vēl plašāk ietekmējot uzņēmumu izmaksas, kā arī patēriņa cenas. (...)

Ap 70% Somijas uzņēmumu plāno paaugstināt cenas

Pievienot komentāru