Aizsardzības ministrija piedāvā dibināt valsts kapitālsabiedrību munīcijas ražošanai

Latvijas Televīzija, lsm.lv | 12.07.2022

Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ pieaug riski Latvijai un līdz ar to arī armijas vajadzības, ko privātie ražotāji nevar pilnībā apmierināt. Runa, pirmkārt, ir par munīcijas ražošanu. Lai nodrošinātu un kontrolētu šo stratēģiski svarīgo preču ražošanu, Aizsardzības ministrija piedāvā dibināt jaunu valsts kapitālsabiedrību. 

Otrdien valdībā izskatītais informatīvas ziņojums nav publisks. Aizsardzības ministrijā skaidro, ka tas satur informāciju dienesta vajadzībām. Piemēram, par munīcijas iztrūkumiem Latvijas Bruņotajos spēkos.

"Mēs redzam, ka tagad arī ar karu Ukrainā ir veidojies ļoti liels deficīts. Dažas sastāvdaļas ir faktiski jāgaida pusgadu vai gadu. Nerunājot nemaz par pašu munīciju. Tādēļ, apzinoties, ka ja situācija tālāk paliek tā kā ir, varētu būt apgrūtināta krājumu veidošana bruņotajiem spēkiem," skaidro Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. 

Lai novērstu šos iztrūkumus, Aizsardzības ministrija piedāvā, lai valsts iesaistās aizsardzības ražošanā, nodibinot jaunu kapitālsabiedrību. (...)
Izmantota Bendzhamin Everett fotogrāfija

Aizsardzības ministrija piedāvā dibināt valsts kapitālsabiedrību munīcijas ražošanai

Pievienot komentāru