Aicinām iepazīties ar Latvijas dabas tūrista ētikas kodeksu!

VARAM | 20.10.2023

Sadarbojoties speciālistiem no valsts institūcijām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, sagatavots Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss – praktisks un ikvienam saprotams ieteikumu kopums, kas palīdzēs baudīt dabu saudzīgi un atbildīgi.

Dodoties dabā, nereti notiek darbības, kas pat bez īpaša nodoma rada negatīvu ietekmi uz vidi. Lai sabiedrību iepazīstinātu ar ieteikumiem par videi draudzīgu uzturēšanos un ceļošanu dabā, Ziemeļvalstīs un citur pasaulē ir izstrādāti Dabas tūrismā ētikas kodeksi. Šogad arī Latvijā ir izstrādāts Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss, kurā iekļauta informācija par tādiem atpūtniekiem un ceļotājiem būtiskiem jautājumiem kā nakšņošana, ēdiena gatavošana, atkritumu savākšana, kā arī nosacījumiem, kas jāievēro, ceļojot kopā ar mājdzīvniekiem. Īpaša vērība kodeksā ir veltīta Baltijas jūras piekrastes unikālās dabas vides saglabāšanai, tomēr kodeksa informācija ir lietderīga arī citu dabas teritoriju apmeklētājiem.

Dabas tūrista ētikas kodekss ir domāts ikvienam – ceļotājam, dabas vērotājam, pētniekam, atpūtniekam, ogotājam, sēņotājam, aktīvās vai pasīvās atpūtas baudītājam, kas dodas dabā, jo saglabāt nākamībai nedzīvo un dzīvo dabu, dzīvotnes, cilvēka un dabas mijiedarbībā veidotās ainavas ir mūsu kopīgais mērķis un pienākums. Šī kodeksa ieteikumu ievērošanu ieteicams atbalstīt arī pašvaldībām. 

Kodekss izstrādāts Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs vadībā projekta “Zaļā Josta” (BestBelt) ietvaros. Kodekss tapis ciešā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, visu piekrastes pašvaldību, kā arī Kurzemes, Rīgas un Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvjiem.

Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss pieejams tiešsaistē un lejupielādei.

Pievienot komentāru