Aicinājums medniekiem ziedot sakaru ierīces Ukrainas teritoriālajām aizsardzības vienībām

Žurnāls "Medības" | 28.02.2022

Raksta Andis Žeikars, Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona vecākais zemessargs un MK “Zalktis” valdes loceklis

Mednieki! Ukrainas zeme deg!
Sadeg okupantu bruņutehnika, ukraiņu mājas, slimnīcas un normāla dzīve.

Pa šīm dienām mums ir tapis skaidrs, ka vairs nedzīvojam normālā pasaulē. Eiropā ir iedegta kara uguns. Šobrīd ukraiņu tautas dēli un meitas ar ieročiem rokās cīnās par savas valsts pastāvēšanu. Tā ir arī mūsu cīņa par tiesībām dzīvot savā valstī un baudīt brīvību. Ja kritīs Ukraina, mēs būsim nākamie.

Pirms dažiem gadiem Ukraina sāka veidot teritoriālās aizsardzības vienības, līdzīgi mūsu Zemessardzei. Līdzīgi kā mūsu Zemessardzei deviņdesmito gadu sākumā, finansējums ir ļoti mazs, trūkst pat pirmās nepieciešamības lietu. Kara eskalācija radījusi lielu cilvēku pieplūdumu teritoriālās aizsardzības vienībās. Ļoti daudzi ir atnākuši ikdienas drēbēs un bieži vienīgais, ko valsts var izsniegt, ir veca AKM triecienšautene un divas magazīnas.

Mēs novērtējam to atbalstu, ko Rietumvalstis ir sniegušas mūsu Zemessardzei un ir pienācis laiks mums palīdzēt citiem. Nepieciešams gandrīz viss, kas vajadzīgs karadarbībai un dzīvošanai ārā – piemērotas drēbes, ieskaitot termoveļu un zābakus, rācijas, uzkabes vestes, nakts redzamības un termokameras, optiskie tēmekļi, katliņi un plītiņas, mugursomas, paklājiņi un guļammaisi, ķīmiskie sildelementi, lukturīši, škiltavas, dunči un daudzfunkcionālie naži, kompasi un GPS navigācijas iekārtas, ausu aizbāžņi un aizsargbrilles, binokļi un tālskati, akumulatori un uzlādes ierīces, arī automašīnas.

Šobrīd Latvijas mednieki ir ziedojuši medījumu konservus, kurus Latvijas armija nogādās tālāk uz Ukrainu. Tomēr karadarbība turpinās un mūsu palīdzība ir vitāli svarīga. Vēlos lūgt ziedot sakaru ierīces, jo bez sakariem ir apgrūtināta veiksmīga karadarbība. Dalāmies ar mūsu uzkrātiem konserviem, sausajām uzturdevām.

Mūsu ziedojumi jānogādā Jānim Ratkevičam. Jānis kopš 2014.gada kā brīvprātīgais ir vācis ziedojumus un tos nogādājis Ukrainas armijai un brīvprātīgo vienībām. Var arī vienkārši pārskaitīt naudu, lai segtu piegādes izdevumus.

Gadījumā, ja nevarat ātri nogādāt ziedojumus, sazinieties ar mums.
Jānis Ratkevičs 26367772, LV53HABA0551002997042, janis.ratkevics@gmail.com
Andis Žeikars, 26053386

Slava Ukrainai!

Aicinājums medniekiem ziedot sakaru ierīces Ukrainas teritoriālajām aizsardzības vienībām

Pievienot komentāru