Abavas vīna darītava atzīmē desmitgadi

Zemeunvalsts.lv | 11.09.2020

Rīt, 12. septembrī Ārlavciemā, pie Tukuma, Abavas vīna darītavas ābeļdārzā notiks vīna darītavas desmitgades svinības. Par godu ābolu ražas svētkiem dienas garumā tiek organizēti muzikāli un vērienīgi svētki visai ģimenei.

“Desmit gadus atpakaļ romantiska sapņa vadīti mēs ar sievu, draugiem un palīgiem iestādījām savu pirmo vīnogu dārzu pie Sabiles, Abavas saimniecībā. Atskatoties atpakaļ ir milzīgs gandarījums par paveikto. Šajā laikā no hobija projekta esam kļuvuši par lielāko Latvijas vīna darītavu un izveidojuši profesionālu komandu. Nesam Latvijas vārdu pasaulē un beidzot ar lepnumu un gandarījumu septembrī nododam vērtējumam vīnogu vīnus no mūsu dārzā augušām vīnogām,” atzīmē saimnieks Mārtiņš Barkāns.

Lai arī Abavas vīna darītavas stāsts sākās ar vīnogām, šobrīd tā kļuvusi par vienu nolielākajiem ābolu pārstrādātajiem Latvijā un tās sortimenā ir vienpadsmit dažādi dzērieni no Latvijas āboliem.

12. septembrī no plkst. 11.00 līdz 18:00 vīnadarītavas ābeļdārzā ikviens interesents aicināts piedalīties ābolu ražas svētkos. Pasākuma ietvaros uzstāsies grupas Dziļi violets un Jazzwine, par ēdienu un dzērienu pārošanu rūpēsies Lauris Aleksejevs (restorāns “36. līnija”) un Mārtiņš Barkāns. Aizraujošas lekcijas par āboliem un Latvijas “Sidra ceļu” vadīs Asnāte Ziemele (tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”) un Inese Drudze (Pūres Dārzkopības pētījumu centrs).

Pieaugušajiem būs iespēja izstaigāt vīna darītavu un degustēt dažādus dzērienus no vīna darītavas klāsta. Tāpat ikviens apmeklētājs būs aicināts piedalīties dažādās meistarklasēs un konkursos, kā arī citās aktivitātēs. Saistībā ar lielo pieprasījumu apmeklētājiem būs arī iespēja izspiest savu ābolu sulu mobilajā sulu spiedē.

Ābolsvētki, kas kā tradīcija tika uzsākta pagājušā gadā, šogad tiek organizēti ar Tukuma novada Domes un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekta “Sidra ceļš” atbalstu.

Abavas vīna darītava ir Latvijas lielākā vīna darītava, kas ražo dažādus alkoholiskus dzērienus no vietējiem augļiem un ogām, tai skaitā pašu audzētām vīnogām. Šogad vīna darītava savā darbībā koncentrējas uz sortimenta attīstīšanu, degustāciju tūrisma produktu popularizēšanu, korporatīvo dāvanu portfeļa paplašināšanu un jaunu eksporta tirgu iekarošanu.

Izmantotas Abavas vīna darītavas fotogrāfijas

  Dalīties Facebook

Pievienot komentāru