19. augustā Līgatnes dabas takās notiks Susuru vakars

VARAM | 18.08.2023

19. augustā no plkst. 20.00 ikviens interesents ir gaidīts Susuru vakarā, lai Līgatnes dabas takās dabas ekspertu pavadībā iepazītu reti sastopamos un noslēpumainos susurus.  

Susuru vakara apmeklētāji varēs klausīties Latvijas vadošā susuru pētnieka, Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvalde) projekta LIFE for Species zīdītājdzīvnieku sugu eksperta Valda Pilāta stāstos par susuru dzīves paradumiem un susuru pētniecību Latvijā, savukārt, zooloģe Zanda Segliņa iejutīsies gida lomā un apmeklētājiem ļaus iepazīt Līgatnes dabas takās dzīvojošos lielos susurus jeb dižsusurus.   

Latvijā šobrīd mīt trīs susuru sugas – lielais susuris, meža susuris un mazais susuris. Gandrīz astoņus mēnešus gada vēsākajā laikā tie pavada saldā miegā, ierakušies augsnē vai meža zemsedzē. Aktīvajā periodā – vasarā – susuri iekārto savas migas koka dobumos vai būrīšos.  

Šogad lielākā daļa no Līgatnes dabas takās mītošajiem susuriem devušies gulēt ļoti agri – jau jūlija beigās, pavadot nomodā vien nepilnus divus mēnešus. Šāda dzīvnieku uzvedība ir raksturīga ļoti reti, un to ietekmē dabā valdošie procesi. Lai arī Līgatnes susuriem barības resursi pieejami pietiekamā daudzumā un visu periodu, kad tie ir nomodā, lielā sausuma dēļ, kas valdīja visu vasaras sākumu, dabisko instinktu dzīti susuri devušies gulēt.  

Papildus susuriem pasākuma apmeklētājiem būs neparasta iespēja satikt tos Līgatnes dabas taku iemītniekus, kuri ir aktīvi krēslā un naktī un dienas apmeklētājiem ir retāk redzami, piemēram, bebri, āpsis, jenotsuņi. Pasākumā vēlams ģērbties ērtā, laikapstākļiem piemērotā apģērbā, izvēlēties piemērotus apavus. Tāpat līdzi aicinām ņemt kabatas vai galvas lukturus.

https://www.varam.gov.lv/lv/jaunums/ligatnes-dabas-takas-notiks-susuru-vakars

Pievienot komentāru