#SignForHunting Medībām jāturpinās!

FACE | 30.05.2022

80% noteikumu un un ierobežojumu, kas ietekmē medības un dabas aizsardzību, top Briselē!

Putnu medības, medījamo dzīvnieku dzīvotnes, lielo plēsēju apsaimniekošana, Eiropas medību kultūra un mednieku ieguldījums dabas aizsardzībā ir apdraudēti problemātiskas un aplamas politikas veidošanas dēļ.

Eiropas dabai ne visur klājas slikti un ne visur – labi. Kur un kad vien var, mednieki strādā, lai nodrošinātu nākotni, ik dienas iesaistoties dabas aizsardzības darbos Eiropā.

Tomēr daži politikas veidotāji Briselē ir noskaņoti un aktīvi darbojas pret medībām. Medību prakses veidi tiek nevajadzīgi ierobežoti. Dažās valstīs tiek veiktas vai organizētas aktīvas darbības, lai apturētu lielo plēsēju medību pārvaldību, pat gadījumos, kad tieši mednieki ir bijuši galvenie plēsēju populāciju atjaunošanas veicinātāji.

Ja šādas idejas realizēsies, cietīs gan pārējā Eiropa, gan lielie plēsēji. Medības nereti tiek pasniegtas kā viens no galvenajiem draudiem dabai, lai gan ir skaidri pierādījumi par pretējo.

Eiropā tiek aktīvi strādāts pie tā, lai izbeigtu lielāko daļu reģionālo medību prakšu. Daži politikas veidotāji ir pat ierosinājuši izbeigt medības (un zveju) 10% Eiropas Savienības teritorijas.

Šī ampaņa ir reakcija uz pieaugošo problēmu skaitu, ar kurām saskaras 7 miljoni Eiropas mednieku. Jāuzsver vēlreiz - problēmas nāk no Briseles (tās top Briseles kabinetos un gaiteņos). Kampaņas mērķis ir šīs problēmas aktualizēt un risināt, novērst medību un mednieku vainošanas tendences un atzīt medību vērtību un nozīmi gan bioloģiskās daudzveidības, gan un kultūru apvienošanas ziņā Eiropā. Kampaņas atklāšanā FACE prezidents Torbjorns Larsons (Torbjörn Larsson) teica:

"Mēs saskaramies ar vēl nebijušām problēmām, jo īpaši saistībā ar priekšlikumiem, kas tieši attiecas uz Eiropas medniekiem, bet tiek izstrādāti aiz slēgtām durvīm. Šī kampaņa ir nozīmīgs solis, lai aicinātu politikas veidotājus Briselē mainīt darba stilu un sadarboties!"

Preses konferencē tika uzsvērts, ka daudzas starptautiskas NVO bieži rīko kampaņas par politikas jautājumiem, šī ir pirmā šāda veida kampaņa Eiropas medniekiem. Tā ļaus medniekiem izteikties un tikt uzklausītiem, parakstīt petīciju un parādīt Eiropas politikas veidošanas nozīmi medību un dabas aizsardzības jomā.  
Izmantota Donal Boyd fotogrāfija

#SignForHunting Medībām jāturpinās!

Pievienot komentāru