“Rīgas Mežu” videonovērošanas sistēma fiksē: stundas laikā mežā divreiz izmet būvgružus

Rīgas Meži | 07.04.2022

“Rīgas Mežu” jaunā video novērošanas sistēma konstatējusi, ka stundas laikā kāds “varonis” no auto pie meža divas reizes izmet atkritumus. Informācija par abiem gadījumiem nodota policijai. Pērn atkritumu savākšanai iztērētie līdzekļi līdzinās summai, par kuru varētu izaudzēt ap 300 000 priedīšu.

Svētdienas, 3. aprīļa pēcpusdienā, viens un tas pats cilvēks no viena un tā paša spēkrata bagāžnieka gaišā dienas laikā mežā divas reizes izmeta atkritumus. No jaunās “STROPS Technologies” meža novērošanas sistēmas iegūtie materiāli un pārbaude klātienē liecina, ka vīrietis mežā izmetis vairākus desmitus kilogramus būvgružu.

“Rīgas Meži” jau vēstījuši, ka kopš februāra vidus uzņēmuma teritorijās izvietota jauna un moderna “STROPS Technologies” video novērošanas sistēma. Tās mērķis ir samazināt nelegālo atkritumu izgāšanu, novērst dabas piesārņošanu un vides postīšanu, kā arī operatīvi konstatēt meža piegružotājus. Jaunā sistēma darbojas līdztekus jau vairākiem desmitiem video novērošanas kameru, kas izvietotas uzņēmuma teritorijās un to atrašanās vietas tiek mainītas.

Šis šogad jau ir trešais gadījums, kad galvaspilsētas teritorijā esošajos mežos izvietotās kameras konstatējušas ļaunprātīgus meža piesārņotājus. Un saistībā ar kameru fiksēto informāciju “Rīgas Meži” sadarbojas ar policiju.

Ik gadu palielinās no “Rīgas Mežu” teritorijām izviesto atkritumu apjoms – gan celtniecības atkritumi, sadzīves atkritumi un riepas, gan bīstamie atkritumi, t.sk. šīferis. Piemēram, šogad trijos mēnešos izvestas vairāk nekā 420 t atkritumu, kas uzņēmumam un līdz ar to arī rīdziniekiem izmaksājis teju €32 000. Savukārt 2021. gadā savākto atkritumu apjoms bija 1500 t un ap 1000 m3, kā arī vairāk nekā 30 t riepu. Pērn “Rīgas Mežu” izmaksas par atkritumu nodošanu pārsniedza €70 000. Par šādu summu “Rīgas Meži” varētu izaudzēt ap 300 000 priežu stādu. Tā ir aptuveni trešā daļa no uzņēmuma ik gadu iestādītajām priedītēm, lai atjaunotu mežu, lai nākamajām paaudzēm nodrošinātu veselīgu dzīves telpu un lai mazinātu klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi.

Pievienot komentāru