“Rīgas meži” sāk staltbriežu medību tiesību izsoli

Rīgas Meži | 09.05.2023

Ievērojot ekspertu atzinumus par dzīvnieku faktisko stāvokli, SIA “Rīgas meži” uzsāk savā īpašumā esošo staltbriežu medību tiesību izsoli. Ganāmpulks atrodas uzņēmuma Daugavas mežniecībā – Vides izglītības centra teritorijā, Tīnūžu pagastā, netālu no Ogres. 

Izsole tiek rīkota par 42 (skaits ir provizorisks) dažāda vecuma un abu dzimumu staltbriežu medību tiesību nomu laika periodā no šā gada 15. augusta līdz gada beigām. Izsole plānota klātienē, 22. maijā “Rīgas mežu” birojā. Izsoles dokumenti pieejami uzņēmuma mājaslapā: https://ej.uz/zo3s

Iepriekš – 2022.gadā, “Rīgas meži” jau organizēja divas staltbriežu ganāmpulka izsoles;  abas noslēdzās bez rezultātiem.

Staltbriežu dārza izvērtēšanai un tā iespējamo nākotnes scenāriju noteikšanai tika piesaistīti neatkarīgi eksperti – biedrība “Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija”, kā arī dzīvnieku vērtētājs. Tie sniedza atzinumus gan par dzīvniekiem, gan arī staltbriežu dārza iespējamajiem tālākajiem attīstības virzieniem Vides izglītības centra teritorijā. Atzinumos teikts, ka pašreizējā izpildījumā briežu dārzs pilnībā neatbilst “Rīgas mežu” un tā Vides izglītības programmas mērķiem. Proti, dzīvnieki vairāk nekā 100 hektāru teritorijā praktiski nav redzami, līdz ar to nav izmantojami vides izglītības aktivitātēm kā uzskatāms vizuālais materiāls. 

Tāpat nav īstenojams 2008.gadā noteiktais dārza izveides mērķis – nodrošināt staltbriežu selekciju un sugas populācijas pavairošanu uzņēmuma apsaimniekotajos mežos t.sk. tādēļ, ka to nav iespējams nodrošināt ar laika gaidā radušos dzīvnieku ģenētisko fondu.

Savukārt pirms staltbriežu medību tiesību izsoles uzsākšanas un ņemot vērā laika gaitā reāli izveidojušos situāciju, “Rīgas meži” konsultējās ar biedrību “Latvijas Mednieku savienība”. Tās pārstāvji ieteica vēlamo laiku plānotā pasākuma realizācijai – no oktobra līdz decembrim. Vienlaikus biedrības ieskatā nebūtu  atbalstāma staltbriežu dārza atvēršana un dzīvnieku izlaišana savvaļā vai to pārvešanu uz citām teritorijām, kas tehniski šādā apmērā ir ļoti sarežģīts process. Tāpat šāda rīcība nenodrošinātu populācijas veiksmīgu saglabāšanu un attīstību.

“Rīgas mežu” staltbriežu dārzs izveidots 2008. gadā, kad uzņēmums iegādājās un slēgtā teritorijā izmitināja 20 dzīvniekus. 

Pievienot komentāru