“Rīgas meži” kopā ar Rīgas domi piedāvā digitālo karti (mdps.rigasmezi.lv) pastaigām mežā

rigasmezi.lv | 19.12.2020

Pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži” kopā ar Rīgas domi  piedāvā digitālo karti mdps.rigasmezi.lv pastaigu maršruta plānošanai Rīgas mežos. Kartē pieejama informācija par meža teritorijām ar stigām un takām.

Pastaigas dabā ir vitāli svarīgas laikā, kad vairums Latvijas iedzīvotāju strādā no mājām un pavada laiku telpās. Gādājot, lai cilvēki pastaigātos dabiskos mežos un nedrūzmētos populārākajās dabas takās, “Rīgas meži” piedāvā digitālu rīku ar informāciju maršrutu plānošanai. Atverot lapu mdps.rigasmezi.lv, dažādos slāņos iespējams redzēt mežu teritorijas ar stigām un takām, kā arī brīdinājumus par uzsāktu vai plānotu mežizstrādi.

Sākotnēji karte izveidota “Rīgas mežu” darba vajadzībām. Digitālā karte pielāgota uzņēmuma ģeogrāfiskās informācijas sistēmai, ar kuras palīdzību iespējams izplatīt informāciju par rekreācijai piemērotām teritorijām.

Svaigo gaisu var ieelpot priežu mežos, kas aug visapkārt Rīgai. Ja ir vēlme atpūsties meža teritorijā bez drūzmēšanās, aicinām pastaigās doties kādā no “Rīgas mežiem” piederošajiem un aprūpētajiem 60 000 ha mežiem, kas atrodas apmēram 50 km rādiusā ap Rīgu. Vispirms digitālajā kartē mdps.rigasmezi.lv izpētiet, kurp doties. “Rīgas meži” piedāvā informāciju ar teritorijām, kas ir piemērotas atpūtai mežā un kurām var piekļūt ar automašīnu, sabiedrisko transportu un velosipēdu.

Pastaigas dabā ar elpošanas vingrinājumiem ir īpaši svarīgas šajā laikā, kad vīrusi un baciļi var uzlidot no katras šķavas. Zinātnieki izpētījuši, ka meža gaisā ir par 90% mazāk putekļu nekā pilsētas asfalta džungļos, tas ir bagāts ar veselīgām vielām, ko izdala dažādu sugu koki. Pastaigas mežā gaisina depresiju, izdegšanas sindromu, stiprina imunitāti, pasargā no hroniskām slimībām un sirds lēkmēm.

Ņemiet vērā, ka brīvdienās mežā var notikt dzinēju medības. Par to liecina daudz mašīnu uz ceļa, šāvienu būkšķi un dzinēju sasaukšanās. Tāpēc labāk uz mežu doties košās drēbēs un uzgaidīt, kamēr mednieki dodas uz nākamo nogabalu.

Aicinām ņemt līdzi maisiņu atkritumiem un ievērot mežsaimnieku un dabas sargu lūgumu: “Ko dabā atnesi, to aiznes!” Atgādinām, ka Rīgas mežos eglītes cirst nedrīkst.

Ar piedzīvoto pastaigās pa Rīgas mežiem uzņēmums aicina dalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #ejmeza. Foto, video un ierakstu autoriem uzņēmums no visām iesūtītajām publikācijām ar datorprogrammas palīdzību izlozēs un dāvinās kādu no Rīgas ekotūrisma ceļvežiem.

“Rīgas meži” kopā ar Rīgas domi piedāvā digitālo karti (mdps.rigasmezi.lv) pastaigām mežā

Pievienot komentāru