“Rīgas meži” aicina pieteikties konsultantu kokzāģētavas “Norupe” investora piesaisties un pārdošanas procesa organizēšanai

Rīgas meži | 24.03.2023

SIA “Rīgas meži” izsludinājusi atklātu konkursu konsultanta atrašanai, lai tas organizētu kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas procesu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu uzņēmuma iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, ievērojot Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus, kā arī Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto.

 

 

Dokumentu iesniegšana dalībai iepirkumā veicama Elektronisko iepirkumu sistēmā līdz piektdienai, 2023. gada 21. aprīlim, plkst. 10.00. Informācija par konkursu un iespējām tam pieteikties: https://ej.uz/kwqu.

Potenciālā investora piesaiste un kokzāģētavas pārdošanas organizēšana ir nākamais etaps uzņēmuma iziešanai no apaļkoku pārstrādes biznesa. Atbilstoši iepirkuma dokumentācijai, konsultantam kokzāģētavas pircējs jeb investors jāatrod 12 mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

 

Kokzāģētavas “Norupe” pārdošanas gaitā “Rīgas meži” īpašu uzmanību pievērš tam, lai lēmumu sagatavošana un pieņemšana balstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat uzņēmumam būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interesēm.

 

Tādēļ šī gada sākumā “Rīgas meži” uzklausīja potenciālo pretendentu priekšlikumus par šī iepirkuma dokumentācijas projektu. Tas ļāva veicināt maksimālu konkurenci, noskaidrot aktuālāko tirgus situāciju un noteikt samērīgas prasības kvalitatīvas iepirkuma dokumentācijas sagatavošanai.

 

Savukārt pērnā gada beigās, izvērtējot iespējamos kokzāģētavas pārdošanas veidus, to atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam un SIA “Rīgas meži” interesēm, par uzņēmumam izdevīgākajiem atzīti šādi iespējamie scenāriji:

 

  • kokzāģētavas biznesa (visu aktīvu un saistību kopuma) pārdošana,
  • kokzāģētavas biznesa ieguldīšana jaunas kapitālsabiedrības pamatkapitālā un secīga kapitāldaļu pārdošana vai
  • kokzāģētavas aktīvu pārdošana, ko īstenot gadījumā, ja pēc rūpīgas investoru atlases un uzrunāšanas netiek saņemti atbilstoši piedāvājumi kokzāģētavas biznesa un kapitāldaļu pārdošanai.
“Rīgas meži” aicina pieteikties konsultantu kokzāģētavas “Norupe” investora piesaisties un pārdošanas procesa organizēšanai

Pievienot komentāru