“Mežaparkā” bīstamo papeļu zāģēšanas darbu tuvumā uzturēties ir stingri aizliegts

Rīgas Meži | 20.02.2023

Rūpējoties par sabiedrības drošību, SIA “Rīgas meži” atkārtoti brīdina: bīstamo papeļu zāģēšanas laikā nožogotajā teritorijā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” uzturēties ir stingri aizliegts un tas ir bīstami! Koki ir tik satrupējuši un bojāti, pēc nozāģēšanas krītot, to daļas mēdz aizlidot vēl krietnu gabalu tālāk. Tādēļ ap meža kopšanas vietu vairāku simtu metru garumā uzstādīts žogs.

Šonedēļ “Rīgas mežu” apsaimniekotajā “Mežaparka” teritorijā pie Lēdurgas ielas uzsāka bīstamo papeļu zāģēšanu (apm. 5 ha). Lai arī teritorija ir nožogota, izvietotas informatīvās un brīdinājuma zīmes, tomēr ir cilvēki, kuri tās neievēro vai nepakļaujas atbildīgo darbinieku norādēm, tādējādi apdraudot savu dzīvību.

Ņemot vērā, ka darbi notiks arī brīvdienās (pa dienu), un nedēļas nogalēs palielinās “Mežaparka” apmeklētāju skaits, “Rīgas meži” atkārtoti aicina ievērot noteiktos pārvietošanās ierobežojumus un netuvoties mežizstrādes darbu teritorijai. Papildus tam, mežizstrādes teritorijā darbu laikā uzturas “Rīgas mežu” darbinieki, kuri seko līdzi, lai netiktu pārkāpti pārvietošanās ierobežojumi.

Plānots, ka šajā “Mežaparka” daļā bīstamās papeles tiks zāģētas aptuveni trīs nedēļas. Pēc tam bīstamās papeles tiks zāģētas mežā starp Sarkandaugavas staciju un kapiem (apm. 1 ha). Savukārt nākamajā nedēļā “Mežaparkā” plānots uzsākt nozāģēto papeļu pieviešanu uz laukumu (starp Zaļo teātri un Viestura prospektu) īslaicīgai uzglabāšanai.

Bīstamo papeļu zāģēšanu “Rīgas meži” veic, atsaucoties iedzīvotāju aicinājumam, kā arī ievērojot Valsts meža dienesta sanitāro atzinumu un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojumu.

Šī gada rudenī nozāģēto papeļu vietā tiks sagatavota augsne, bet 2024.gada pavasarī, kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, plānots iestādīt priedītes, kas izaudzētas “Rīgas mežu” kokaudzētavā “Norupe”.

“Mežaparkā” bīstamo papeļu zāģēšanas darbu tuvumā uzturēties ir stingri aizliegts

Pievienot komentāru