“Latvijas valsts meži” šogad pārdevuši 16,2 miljonus meža koku stādu

leta.lv, la.lv | 27.05.2020

Valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži” apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 89,503 miljoni eiro, kas ir par 0,3% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā laika posmā, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Vienlaikus kompānijas peļņa pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) nomaksas 2020. gada  pirmajos trijos mēnešos bija 29,381 miljoni eiro, kas ir par 28% mazāk nekā gadu iepriekš šajā periodā.

Kompānijas finanšu pārskatā atzīmēts, ka 2020. gada pirmajā ceturksnī “Latvijas valsts mežu” kopējie ieņēmumi veidoja 89,8 miljoni eiro, tai skaitā ieņēmumi no koksnes produktu – apaļkoksnes sortimentu, augošu koku un šķeldas – pārdošanas 86,2 miljoni eiro.

Pēc “Latvijas valsts mežu” vadības vēstītā, par 9,2 miljoniem eiro lielāki ieņēmumi gūti no apaļkoksnes sortimentu realizācijas, ko ietekmējis gan lielāks sortimentu realizācijas apjoms, gan augstāka vidējā koksnes pārdošanas cena salīdzinājumā ar plānoto.

Tikmēr 2,7 miljoni eiro gūti no augošu koku realizācijas, par diviem miljoniem eiro pārsniedzot sākotnēji plānoto. Šā gada trijos mēnešos “Latvijas valsts meži” realizēja par 57 000 kubikmetru augošu koku vairāk kā plānots, kā arī ieņēmumu pārpildi ietekmējusi augstāka vidējā realizācijas cena.

Tāpat “Latvijas valsts mežu” vadība informē, ka 2020. gada trīs mēnešos realizēti 16,2 miljoni meža koku stādu. No tiem 7,4 miljoni pārdoti ārējiem pircējiem, tai skaitā 4,4 miljoni stādu eksportēti.

2020. gada pirmajos trijos mēnešos uzņēmums investēja attīstībā 8,3 miljonus eiro, kas ir par 18,6% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā cetursknī. Tai skaitā 7,5 miljoni eiro no šā gada pirmajā ceturkšņa investīcijām ieguldīti meža ceļu būvniecībā, meža meliorācijas sistēmu atjaunošanā un tiltu būvniecībā.

Šā gada pirmajā ceturksnī veikta projektēšana meža ceļiem 62 kilometru garumā, ekspluatācijā nodoti 11 kilometri meža ceļu. Savukārt meža meliorācijas sistēmu būvniecībai veikti projektēšanas darbi 2700 hektāru platībā.

LETA jau ziņoja, ka 2019. gada pirmajos trijos mēnešos “Latvijas valsts meži” apgrozījums bija 89,751 miljons eiro, kas ir par 20,1% vairāk nekā 2018. gada attiecīgajā laika posmā, savukārt kompānijas peļņa pirms UIN nomaksas veidoja 40,835 miljonus eiro, kas bija par 22,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

Komentāri

Monika
Milzīgs prieks par LVM sasniegumiem 1.ceturksnī 2020g. Apskatot šos datus,kā fiziska persona-pensionāre,vēlos pateikties visai LVM vadības komandai. Augsti vērtēju vadības pirmo personu Robertu Strīpnieku. Ar sāpēm dzirdu,ka visu valsts kapitālsabiedrību ;LVM,Latvenergo, dzelsceļu, avio kompāniju utt.pakļaut centralizētai pārvaldībai,t.i neliela politiku grupiņa to vēlas likumos izdarīt. Jautājums; kura persona vadīs šo visu Latvijas valsts kapitālsabiedrību pārraudzību? Pēc manas saprašanas tāds vēl nav dzimis, kurš ir kompitents visu zināt un izdarīt vēl labāk ,kā lidz šim esoša pārvaldības kārtība. Darba pieredze un darba stāžs man 57.gadi atbildīgos amatos

Pievienot komentāru