"Latvijas valsts meži" sāk īstenot akcelerācijas programmu "SilvaTech"

Latvijas valsts meži | 12.08.2021

Turpinot uzņemto inovāciju kursu, a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar akceleratoru “Startup Wise Guys” (SWG) sāk īstenot akcelerācijas programmu “SilvaTech”. Tās mērķis ir radīt vismaz 10 starptautiski konkurētspējīgus produktus, risinājumus vai tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību un augstu īstenošanas gatavību mežsaimniecībai nozīmīgās jomās.

Akcelerācijas programma "SilvaTech", kas pielāgota LVM un meža nozares vajadzībām, palīdz iekšējām komandām (uzņēmuma darbiniekiem) un ārējām inovāciju komandām (jaunuzņēmumiem) ieviest tehnoloģijas, produktus un risinājumus mežkopībā, mežsaimniecībā, sēklkopībā un stādaudzēšanā, minerālo materiālu ieguvē un ražošanā, rekreācijā, kā arī ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomās.

LVM Attīstības daļas vadītāja Ilga Anita Bērzkalna stāsta: “LVM ir meža nozares līderis, kas īsteno atbildīgu un ilgtspējīgu mežsaimniecību, savā darbībā ieviešot un attīstot arvien vairāk inovatīvus risinājumus. LVM jau kopš pirmsākumiem ir bijis inovators. Bez digitalizācijas un tādiem rīkiem, kā ģeotelpiskās informācijas sistēmas, planšetes un droni, uzņēmums nemaz nespētu efektīvi apsaimniekot ceturto daļu Latvijas jeb 1,6 miljonus hektāru meža zemes. Līdz šim inovācijas esam radījuši un ieviesuši pašu spēkiem, taču tagad ir pienācis laiks spert soli tālāk un īstenot sarežģītākas, starpdisciplināras inovācijas. Tāpēc “SilvaTech” programmā aicinām piedalīties un iedziļināties meža nozares izaicinājumos arī citus inovāciju ekosistēmas dalībniekus, lai kopīgi rastu risinājumus mašīnmācīšanās, sensoru, robotikas, attālās izpētes un citās jomās.”

"Latvijas valsts meži" sāk īstenot akcelerācijas programmu "SilvaTech"

Pievienot komentāru