"Latvijas valsts meži" meža ceļu būvniecībā izmanto inovatīvus risinājumus

Latvijas valsts meži | 01.12.2021

Lai nodrošinātu mežsaimniecisko darbu veikšanu īpaši sarežģītos, dziļas kūdras apstākļos, meža ceļu posma izbūvei AS “Latvijas valsts meži” (LVM) pielieto līdz šim LVM praksē neizmantotu inovatīvu tehnisko risinājumu – ceļa klātnes balstīšanu uz apaļkoku pāļiem.

LVM Rietumvidzemes reģiona Limbažu meža iecirknī Limbažu novada Brīvzemnieku un Braslavas pagastu teritorijā notiek meža ceļa “Tēvgāršas ceļa turpinājums” būvdarbi. Kopējais ceļa garums ir 1,6 km, un 550 metrus garu ceļa posmu ieplānots būvēt dziļas kūdras apstākļos ar sapropeļa starpslāni.

“2018. gadā sagatavotajā būvprojektā tika iestrādāti tehniskie risinājumi ceļa noturības uzlabošanai, izmantojot apaļkoku klāju. Uzsāktie būvdarbi 2019. gadā parādīja, ka šādus risinājumus konkrētajos nenoturīgas grunts apstākļos nav iespējams realizēt. Tāpēc būvprojektu pārstrādāja, iestrādājot tajā līdz šim LVM praksē nelietotu, bet citās valstīs izmantotu tehnisko risinājumu – apaļkoku pāļu izmantošanu nenoturīgo grunšu pārvarēšanai. Būvprojekts paredz ceļa klātni 500 metru garā posmā balstīt uz apaļkoku pāļiem, kas ir iedzīti gruntī pēc noteiktas shēmas. Šajā gadījumā tā ir trīsstūra pāļu izvietojuma shēma, kur attālums starp pāļu asīm ir 1 metrs,” skaidro LVM Vidzemes reģiona meža infrastruktūras vadītājs Jānis Upens.

"Latvijas valsts meži" meža ceļu būvniecībā izmanto inovatīvus risinājumus

Pievienot komentāru