“Laflora” saņem apbalvojumu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2021”

Laflora | 31.05.2022

Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora” saņēmis Zemgales Plānošanas reģiona apbalvojumu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” Jelgavas novada vidējo un lielo uzņēmumu kategorijā. “Laflora” šim apbalvojumam izvirzījusi Jelgavas novada pašvaldība, uzsverot uzņēmuma izaugsmi un spēju radīt pievienoto vērtību Jelgavas novada attīstībai.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis uzņēmuma “Laflora” vadītājam Uldim Amerikam pasniedza Zemgales Plānošanas reģiona Atzinības rakstu, apbalvojuma statueti un naudas balvu.

Jelgavas novada pašvaldība un Zemgales Plānošanas reģions konkursā atzinīgi novērtējuši “Laflora” vēja elektroenerģijas parka izveidi Kaigu purvā. Parks ļaus ar zaļo enerģiju nodrošināt ne tikai “Laflora” pašpatēriņu kūdras produktu ražošanā un tehnoloģiskajos procesos, bet arī veidot Zaļo industriālo zonu, kas būs stimuls visa Zemgales reģiona klimatneitrālai attīstībai.

Tāpat konkursā novērtētas “Laflora” ar mākslu saistītās iniciatīvas – Drabiņu purvā izveidotais unikālais kūdras amfiteātris, kas ļauj īstenot mākslinieciski netradicionālus projektus, nodrošinot iespēju akustiskā un ainaviskā vietā pulcēt māksliniekus, mūziķus un skatītājus.

“Esmu iedvesmots par pagodinošo apbalvojumu un pateicos par mūsu darba novērtējumu! Uzņēmums “Laflora” Jelgavas novadā darbojas jau 27 gadus, dodot labi apmaksātas darbavietas 290 cilvēkiem. Esam kļuvuši par vienu no lielākajiem un inovatīvākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Lai sasniegtu uzņēmuma klimatneitralitāti saskaņā ar Eiropas zaļā kursa uzstādījumiem, esam izvirzījuši patiesi ambiciozus, bet vienlaikus reāli sasniedzamus mērķus, – izveidot vēja parku un Zaļo industriālo zonu Kaigu purvā. Tādējādi kompensēsim visas kūdras ieguvē un pārstrādē radītās emisijas, dosim purvam jaunu dzīvību pēc kūdras ieguves beigām un nodrošināsim jaunas, ilgtspējīgas darbavietas. Priecājos, ka tas būs ieguvums arī citiem Zemgales reģiona uzņēmumiem, kas, mums pievienojoties "Laflora" industriālajā zonā, ražošanai varēs izmantot zaļo enerģiju!”, saka Uldis Ameriks, “Laflora” valdes priekšsēdētājs.

Zemgales Plānošanas reģiona organizētais konkurss “Gada uzņēmējs Zemgalē” norisinājās jau sesto gadu, apbalvojot uzņēmumus no katras reģiona pašvaldības trīs nominācijās – Gada jaunais uzņēmējs, Gada vidējais/lielais uzņēmums un Gada mazais/mikrouzņēmējs.

Pievienot komentāru