Laikā, kad pasaule spiesta pārskatīt līdzšinējo kārtību un ritējumu, daudziem, īpaši vietējiem, uzņēmumiem nākas meklēt radošus un neordinārus risinājumus tālākās darbības turpināšanai. Kam izdodas, tie pārkvalificējas vai meklē citus noieta ceļus. Citi bezspēcīgi noraugās, kā brūk viss līdz šim cītīgi būvētais. Vai viesnīcas un viesu nami varētu uzņemt karantīnas skartos? Vai taksisti varētu kļūt par kurjeriem? Vai… Ļoti veiksmīgs piemērs ir vietējo ķīmijas un kosmētikas ražotāju spēja strauji sākt dezinfekcijas līdzekļu ražošanu, piemērojoties gan valsts, gan tirgus prasībām. Tāpat prieks par daudzajiem pakalpojumu sniedzējiem, kas rod iespēju turpināt konsultēt vai apkalpot klientus attālināti.
Tikmēr mazajiem vietējā alkohola ražotājiem šis ir negaidītu pagriezienu un pārbaudījumu laiks - lielākā daļa publisko atpūtas vietu un pasākumu ir slēgti vai atcelti, tostarp arī ekskursijas un degustācijas. Par laimi vēl darbojas veikali! Šādos apstākļos ir prieks, ka valdība ātri un saprotoši reaģēja, un sadzirdēja nozares ieteikumu atļaut alkohola tirdzniecību internetā. Kopš 22. marta mēs savas preces drīkstam realizēt ar distances līguma palīdzību. Lai arī šie noteikumu labojumi ir pieņemti krīzes likuma ietvaros un pagaidām būs spēkā līdz tā atcelšanas brīdim, cerams, ka varēsim šo tirdzniecības kanālu lietot un attīstīt arī laikā, kad vētra būs rimusi. Ražotājiem tas dod iespēju savu produkciju iekļaut dažādu pārtikas un dzērienu interneta veikalu sortimentā, ierobežotā daudzumā piedāvāt klientiem īpašus dzērienus, kurus lielveikali citādi (normālos apstākļos) neiepērk, kā arī apkalpot klientus plašā Latvijas teritorijā.
"Atbalsti vietējo!" nav tukšs lozungs, bet, iespējams, šobrīd jēgpilnākais sauklis, kas var izglābt daudzus jo daudzus vietējos uzņēmumus. Latvijā līdzās lielajiem alkohola ražotājiem sekmīgi strādā arī mazās vīna darītavas, no kurām liela daļa veidotas aktīvu un radošu zemnieku sētās. Abavas vīna darītava, šobrīd lielākā vīna darītava Latvijā, pagājušajā gadā strādāja ar 1 mlj eiro apgrozījumu un Valsts Kasē nodokļos vien samaksājusi 300 000 eiro un šobrīd turpina nodarbināt 20 darbiniekus. Lieki teikt, ka mēs, Abavas saimnieki, mūsu darbinieki un viņu ģimenes esam šīs valsts patrioti!