Life through grey glasses: how people in Latvia react to “Sputnik Latvija” and its damning stories about Latvia’s failures - Zeme un valsts

Life through grey glasses: how people in Latvia react to “Sputnik Latvija” and its damning stories about Latvia’s failures

This article has not been translated into English yet, so the Latvian original is shown below. An English version is on the way.

Lai gan ne reizi vien izskanējušas bažas par Krievijas valsts sponsorēto plašsaziņas līdzekļu patēriņa ietekmi uz starptautisko auditoriju, empīrisku pētījumu par to ir maz.

Šajā pētījumā tiek noskaidrots, kā auditorija (cilvēki) Latvijā reaģē uz Kremļa finansētā ziņu kanāla Sputnik Latvija izplatītajiem vēstījumiem (naratīviem). Mēs sākām trīspusēju metodoloģisko pieeju ar raidījuma projicēto naratīvu veidu analīzi. Pēc tam mēs pārbaudījām, kā etniskie latvieši un krievvalodīgie pētījuma dalībnieki Latvijā reaģējuši uz iznīcinošiem naratīviem, kas attēlo Latviju kā neveiksminieci, kas ir mūsu analīzē visizteiktākais vēstījuma veids. Mēs izmantojam divus aptaujas veidus. Mēs atrodam pierādījumus tam, ka destruktīvu vēstījumu iedarbība izraisījusi visnotaļ līdzīgas reakcijas abās grupās; tomēr, izmantojot pētniecisko analīzi un pēcaptaujas fokusa grupas, tiek parādīts, ka motivācija var būt atšķirīga. Nobeigumā mēs apspriežam šo atšķirību iespējamos iemeslus un šo rezultātu sekas.

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/1060586X.2023.2275507?af=R

 

 

Add a comment