Viena no lielākajām kokzāģētavām Krievijā pārtrauc koksnes granulu ražošanu

globalwoodmarketsinfo.com | 08.01.2023

ULK Group, kas ir lielākā kokzāģētavu kompānija Krievijas ziemeļrietumos, pārtrauks visu koksnes granulu ražošanu pārdošanas apjomu trūkuma dēļ. Uzņēmums jau ir pilnībā apturējis granulu ražotni Pestovo, Novgorodas apgabalā, paziņoja ULK Group īpašnieks un izpilddirektors Vladimirs Butorins. Uzņēmums atlaida aptuveni 1,5 tūkstošus no 5,4 tūkstošiem darbinieku.

“Mēs bijām spiesti pilnībā apturēt rūpnīcu Pestovo un atlaist tur 350 cilvēku, jo rūpnīcā nebija loģistikas, mums nepiegādāja vagonus,” skaidroja V. Butorins. Pēc viņa teiktā, Krievijas koksnes granulu eksports caur Turciju, kas sākās pēc Eiropas Savienības sankciju ieviešanas, tika apturēts otrreizējo sankciju draudu dēļ.

ULK Group 2023. gadā plāno samazināt zāģmateriālu ražošanu par 600 000 , savukārt uzņēmuma mežizstrādes apjoms nepārsniegs 2,5 miljonus . Uzņēmums paredz, ka tā ieņēmumi samazināsies 2,5-3 reizes. ULK Group ieņēmumi 2021. gadā sasniedza 36 miljardus rubļu (495 miljonus ASV dolāru).

ULK Group arī apturēja jaunas kokzāģētavas būvniecību Arhangeļskas apgabalā ar projektēto jaudu 1 milj.  zāģmateriālu gadā, jo Eiropas uzņēmumi atteicās piegādāt iekārtas un atmaksāt avansa maksājumus. ULK Group zaudēja 10 miljardus rubļu (138 miljonus ASV dolāru) no šī projekta. Pinežskas kokzāģētavai bija jāsāk darboties 2023. gadā. Iekārtu piegādātāji rūpnīcai bija uzņēmumi MiCROTEC (Itālija), Nordautomation (Somija), Jartek (Somija) un Valutec (Zviedrija).

“Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa Krievijas kokapstrādes uzņēmumu, izņemot celulozes un papīra ražotnes, šodien atrodas vēl sliktākos apstākļos,” atzina V. Butorins.

Pestovas pilsētā, Novgorodas apgabalā, 2020. gada maijā uz Pestovas kokzāģētavas bāzes sāka darboties granulu rūpnīca ar jaudu 60 tūkstoši tonnu koksnes granulu gadā. ULK Group ieguldīja 1,4 miljardus rubļu (19 miljonus ASV dolāru). Līdz ar šīs granulu ražotnes darbības uzsākšanu uzņēmums palielināja koksnes granulu ražošanu līdz 300 000 tonnu gadā.

Pievienot komentāru