Latvijas Mežu sertifikācijas padomes viedoklis par Zemnieku saeimas vēstuli

LMSP | 06.10.2022

Citējot Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidentu Andri Biti (no intervijas zemeunvalsts.lv): “...zivsaimniecības nozarei izveidojās laba sadarbība ar attiecīgajiem Zemkopības ministrijas departamentiem, kas tagad turpinās Kaspara Gerharda vadībā,– nekas nav sabojāts. Piebildīšu, arī valsts pārvaldē šādi rodas stabilitātes sajūta, jo iespējamu kļūdu gadījumā nozare tevi neļaus sist, sadarbības “garša” ir jūtama, un tā ir svarīga.”

2020. gada martā, sākoties C19 pandēmijai, kad vēl nezinājām, ko tā mums nesīs un cik ilgi plosīsies, zemkopības ministrs K. Gerhards aicināja Latvijas pārtikas ražotāju pārstāvjus, lai uzzinātu – vai vietējie ražotāji mūs spēs nodrošināt ar pārtiku. Pārliecinošais “Jā!” neskaidrā situācijā deva pārliecību, kur darbs – tur maize.

21. gadsimtā mainās daudzi jēdzieni un virzieni, bet, lai kā dzirdam par robežu izzušanu vai izplūšanu, katrai valstij ir un paliek svarīgas tās nacionālās intereses un to aizstāvība. To redzam meža, lauksaimniecības, zivsaimniecības un kūdras nozares darbā gan C19 laikā, gan netālu ritošā kara mēnešos, gan cenu lēciena apstākļos tagad – gada nogalē. Zemkopības ministrija ir aizstāvējusi lauksaimniekus un Latvijas tautsaimniecības intereses, kad izskanēja aicinājumi “varētu ražot un aicināt mazāk”, tā atbalstīja meža nozari, kad tā atgādināja premjerministram par Latvijas konkurētspējas saglabāšanu reģionā un atvilktnē paslēptajiem lēmumprojektiem, ministrija vietējā un Eiropas mērogā atgādināja zināšanās, ne darbā, pārlieku zaļajiem eiropiešiem, kādā krāsā ir kūdra un kāds zaļums (stādi) ar tās palīdzību top mums visapkārt. Ne velti, zemkopības ministrs, stājoties amatā un iepazīstoties ar ministrijas pārziņā esošajām nozarēm, solīja stabilitāti un atbalstu – tas ir saņemts un justs, un ļāvis strādāt pārliecinoši, zinot, ka attālā Eiropas kabinetā vai tepat kādā ielā Rīgā netaps spējš, neadekvāts lēmums, kas varētu palikt atbildīgajai ministrijai nepamanīts.

Latvija nav tikai Rīga, Latvijas spēks ir nozarēs, kas lielākoties darbojas reģionos, stiprinot novadus un to iedzīvotāju labklājību. Eiropai nedrošos laikos nacionālās intereses ir svarīgas un iesāktais jāturpina.

“Kurās jomās mums vajadzētu būt pirmajiem? Labklājībā, pieejamajā atbalstā ražojošām saimniecībām un uzņēmumiem, kad labklājības rādītāji būs sasniegti, varēsim virzīties citur, domāt par citiem virzieniem. Kaspara Gerharda darbības laikā Zemkopības ministrijā vidēji nozarē alga ir pieaugusi, eksporta pieaugums palielinājies par 20%; tas ir noticis situācijā, kurā patlaban esam un ko labi apzināmies. Proti, lai kā gribētos palēkties ļoti, ļoti augstu, mēs lecam, cik iespējams, virzoties uz nosprausto mērķu sasniegšanu. Šis mērķis ir labklājība! Ar to jāsāk, par to jādomā!” (Jānis Eglīts, zemkopības ministra biroja vadītājs intervijā zemeunvalsts.lv)

Pievienot komentāru