Šveices Federālā mežu, sniega un ainavu pētniecības institūta (WSL) un Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē pētnieki ir izstrādājuši inovatīvu dronu bioloģiskās daudzveidības noteikšanai mežos. Tas spēj izlauzties cauri zariem.
Pētnieku komanda no Šveices Federālā mežu, sniega un ainavu pētniecības institūta (WSL) Birmensdorfā, Cīrihes kantonā, Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē (ETH) un Pizas Universitātes ir izstrādājusi dronu, kas spēj orientēties starp koku zariem. Par paraugu drona kustībām tika izmantots dzīvnieku pārvietošanās veids. Kā teikts WSL paziņojumā presei, tas ir būtisks solis, lai pārliecinātos par bioloģisko daudzveidību nomaļās vai grūti pieejamās teritorijās.
Parasti droni krūmus un zarus uztver kā šķērsli, no kura jāizvairās. Bet tieši blīvi augošā veģetācijā var iegūt vērtīgus datus bioloģiskās daudzveidības monitoringam. WSL norāda, ka pētnieki iedvesmojušies no dzīvniekiem, kuri, pārvietojoties, spēj sajust un reaģēt uz visu, kas nonāk saskarē ar viņu ķermeni. Pētnieki “aprīkoja dronu ar spēju atpazīt saskarsmi ar vidi”. Drons ir izgatavots no materiāla ar zemu berzes koeficientu. Emanuele Aucone pētījuma galvenais autors, žurnālā Nature Communications apgalvo: “Mūsu darbs ir pirmais ieguldījums pašlaik nesasniedzamu vai grūti sasniedzamu teritoriju uzraudzībā.”
ETH un WSL vadītās Vides robotikas laboratorijas komanda jau iepriekšējos pētījumos, izmantojot dronus, bija ievākusi DNS no atsevišķiem koku zariem, taču nespēja iekļūt dziļāk koku galotnēs. Emanuele Aucone piebilst: “Elastīgi šķēršļi, piemēram, zari, ir gana sarežģīti, jo tie dronam rada svārstības, kad tas mēģina tos šķērsot vai tajos iepraukties. Tāpēc mums tas bija jākonstruē specifiskāk.”
https://www.s-ge.com/en/article/news/20242-robotics-innovative-drone?ct